Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Shqipëria në kampionatin botëror të meshkujve DAVIS CUP 2022 në Baku të Azerbajxhanit

Ekipi kombëtar do të përfaqësohet nga lojtarët: Mario Zili (kapiten/lojtar), Martin Muedini, Nermin Hoxhic dhe Arbër Sulstarova.
Shqipëria gjendet në grupin IV (Pool A), së bashku me: Islandën dhe San Marinon.
Ndeshjet do të zhvillohen në datat 27 deri më 31 Korrik 2022.

Ekipi shqiptar ndodhet në Baku në parapërgatitjet e këtij kampionati.

Ndaje me miq