Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

kampionati ekipor

Shqipëria në kampionatin botëror të meshkujve DAVIS CUP 2022 në Baku të Azerbajxhanit

Ekipi kombëtar do të përfaqësohet nga lojtarët: Mario Zili (kapiten/lojtar), Martin Muedini, Nermin Hoxhic dhe Arbër Sulstarova. Shqipëria gjendet në grupin IV (Pool A), së bashku me: Islandën dhe San Marinon. Ndeshjet do të zhvillohen në datat 27 deri më 31 Korrik 2022. Ekipi shqiptar ndodhet në Baku në parapërgatitjet e këtij kampionati.

Shkodra Tennis Club shpallet fitues i Kampionatit Kombëtar Ekipor

Shkodra Tennis Club shpallet fitues i Kampionatit Kombëtar Ekipor. Përballje e fortë dhe plot emocion kjo finale mes klubit “Tennis Eralb Club” dhe klubit “Shkodra Tennis Club” që përfundoi me rezultatin 2-1 për ekipin verior. (Janar 2022)

Kampionati Kombëtar Ekipor i Tenisit, për herë të parë në Shqipëri. Vijojnë përballjet.

KAMPIONATI EKIPOR: Pas humbjes së “Tennis Tirana” ndaj “Tennis Plus E&M” me rezultatin 3-0, dje dhe sot u zhvilluan ndeshjet ekipore ndërmjet “Tennis Plus E&M” dhe “Shkodra Tennis” përkatësisht në Durrës dhe në Shkodër ku në të dyja përballjet fitoi “Shkodra Tennis” me rezultatin 2-1. Ndeshjet ishin me rivalitet të fortë e plot emocion. Në …

Kampionati Kombëtar Ekipor i Tenisit, për herë të parë në Shqipëri. Vijojnë përballjet. Read More »