Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

team

Eminent Podgorica U12: 1 fitore në Singles dhe 1 në Doubles

Në turneun ndërkombëtar “Tennis Europe – EMINENT PODGORICA U12” të zhvilluar në Podgoricë të Malit të Zi, ekipi kombëtar shqiptar arriti të fitojë 2 ndeshje në kategorinë Singles dhe 1 ndeshje në kategorinë Doubles. Anjel HOXHA fitoi ndaj Iva CAMAJ me rezultatin 6-4, 7-5. Gjithashtu Anjel HOXHA dhe Enki HYSENI fitojnë një ndeshje doubles kundër […]

Eminent Podgorica U12: 1 fitore në Singles dhe 1 në Doubles Read More »

Shqipëria në kampionatin botëror të meshkujve DAVIS CUP 2022 në Baku të Azerbajxhanit

Ekipi kombëtar do të përfaqësohet nga lojtarët: Mario Zili (kapiten/lojtar), Martin Muedini, Nermin Hoxhic dhe Arbër Sulstarova. Shqipëria gjendet në grupin IV (Pool A), së bashku me: Islandën dhe San Marinon. Ndeshjet do të zhvillohen në datat 27 deri më 31 Korrik 2022. Ekipi shqiptar ndodhet në Baku në parapërgatitjet e këtij kampionati.

Shqipëria në kampionatin botëror të meshkujve DAVIS CUP 2022 në Baku të Azerbajxhanit Read More »

Еkipi kombëtar U14 stërvitje me trajnerin e shquar Jiri Novak në Çeki

Еkipi kombëtar shqiptar i kategorisë U14 ndodhet në Prostejov të Cekisë nga data 10 Korrik deri më 16 Korrik. Ekipi ynë do të ketë mundësinë të stërvitet me trajnerin e shquar Jiri Novak, ish-lojtar profesionist me renditje nr.5 ATP. Ky kurs trajnimi vjen si bashkëpunim mes Tennis Europe dhe Federatës Shqiptare të Tenisit. Tenistët tanë:

Еkipi kombëtar U14 stërvitje me trajnerin e shquar Jiri Novak në Çeki Read More »

Turneu “Adriatic Doubles Cup” në Shkodër mbyllet me sukses

Përfundoi me sukses turneu “Adriatic Doubles Cup” i zhvilluar në Shkodër, me pjesëmarrjen e lojtarëve double nga klube sportive të Shqipërisë dhe më gjerë. Fituese në kategorinë Vajza Doubles u shpallën G.Bajri dhe J.Dani pas një përballje finale me R.Qinami dhe L.Deliu me rezultatin 6-1, 6-2. Ndërsa fitues në kategorinë Djem Doubles rezultuan E.Kollari dhe

Turneu “Adriatic Doubles Cup” në Shkodër mbyllet me sukses Read More »

Ekipi kombëtar  i vajzave e ka mbyllur me fitore pjesëmarrjen e parë në BJK Cup

Ekipi kombëtar  i vajzave e ka mbyllur me fitore pjesëmarrjen e parë në kampionatin botëror të tenisit “Billie Jean King Cup” që u zhvillua në datat 15-19 Qershor në Vilnius të Lituanisë. Ekipi ynë i përbërë nga Gresi BAJRI (C),  Kristal DULE,  Juna DANI, Brunilda MRRUKU dhe  Rea QINAMI arriti të fitojë ndaj ekipit të

Ekipi kombëtar  i vajzave e ka mbyllur me fitore pjesëmarrjen e parë në BJK Cup Read More »

Ekipi kombëtar i vajzave në “Billie Jean King Cup 2021” Lituani

Pas kampionatit kombëtar, ekipi i kombëtares shqiptare për femra mbërrin në Vilnius, Lituani për ndeshjet e kampionatit botëror të tenisit, Billie Jean King Cup. Ekipi kombëtar për femra përbehet nga lojtaret: Gresi Bajri Kristal Dule Brunilda Mrruku Juna Dani Rea Qinami Gjatë gjithë javës së kaluar i gjithë ekipi përfaqësues i femrave dhe meshkujve janë

Ekipi kombëtar i vajzave në “Billie Jean King Cup 2021” Lituani Read More »

Ekipet U12 dhe U14 – Antalia 2018

Kthehen nga Antalia ekipet kombetare te tenisit te vajzave dhe djemve U14 dhe U12 te cilet moren pjese ne turnete e Tennis Europe per keto mosha duke bere nje figure shume te mire ne konkurimet mes ekipeve te Shqiperise, Azerbaxhanit, Turqise, Maqedonise, Kosoves, etj. Vlen te theksohet rezultati i ekipit double te femrave me lojtaret

Ekipet U12 dhe U14 – Antalia 2018 Read More »