Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Korça Tour 2024 shpall fituesit
Denis Gaba dhe Nergis Nikprelaj fitues të turneut Shkodra Open
Billie Jean King Cup EU III: Shqipëria mund Azerbajxhanin me rezultatin 2-1. 
Alex Prifti shpallet Gjysmëfinalist në Montenegro Cup 2024 Tennis Europe Junior Tour
Lojtarët shqiptarë të U14 në “Montenegro Cup 2024 – Tennis Europe Junior Tour”

Alex Prifti dhe Ola Dano rezultojnë fitues të U14 Djem dhe Vajza. Alex Prifti fitoi me rezultatin 6-1, 6-0 ndaj finalistit Ares Ferhati ndërsa Ola Dano fitoi me rezultatin 2-4,

//
11 Korrik, 2024

Është përmbyllur turneu “Shkodra Open 2024” me kategorinë U12 dhe U16 të mbajtur në Adriatic Tennis Park gjatë datave 22-23 Qershor 2024, i organizuar nga Shkodra Tennis Club në bashkëpunim

//
11 Korrik, 2024

Billie Jean King Cup EU III: Shqipëria mund Azerbajxhanin me rezultatin 2-1. Ekipi kombëtar i vajzave shqiptare të kategorisë së të rriturave ka mundur ekipin e Azerbajxhanit në përballjet e

//
11 Korrik, 2024

Alex Prifti shpallet Gjysmëfinalist në turneun ndërkombëtar “Montenegro Cup 2024 Tennis Europe Junior Tour” në Nikshiq të Malit të Zi. Tenisti shqiptar mundi me rezultatin 6-0, 7-6(4) kundërshtarin Adrian Juresko

//
11 Korrik, 2024

Lojtarët shqiptarë të U14, Ares Ferhati, Arbër Dano, Alex Prifti, Anjel Hoxha dhe Glora Bushati po marrin pjesë në turneun ndërkombëtar “Montenegro Cup 2024 - Tennis Europe Junior Tour” që

//
11 Korrik, 2024
Lajmet e Fundit
  • Turne
  • Trajnerët
  • Tenis10
  • Lojra
  • Lajme
Korça Tour 2024 shpall fituesit

11 Korrik, 2024/

Alex Prifti dhe Ola Dano rezultojnë fitues të U14 Djem dhe Vajza. Alex Prifti fitoi me rezultatin 6-1, 6-0 ndaj…

FOTO Galeri
449690102_489010953683269_351571536634313816_n
449681736_489011007016597_5157982438493502465_n
449686111_489010950349936_8517716065123691413_n
449519316_489011003683264_8160208969292959911_n
449695138_489011000349931_4899380380499061163_n
449518322_489010963683268_8231889310985893330_n
449515120_489010957016602_1413069132931745991_n
449143987_485265997391098_4858967769721061392_n
449084859_485265967391101_6653132424922518853_n
449093979_485266007391097_3950314661247591527_n
Load More

End of Content.

[instagram-feed feed=1]
Partnerët tanë