Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Baku

Davis Cup 2022: Ekipi shqiptar kundër San Marinos dhe Islandës

Ekipi kombëtar i djemve pati përballjen e parë kundër ekipit të San Marinos në kampionatin botëror të meshkujve Davis Cup, në Baku të Azerbaixhanit. Ekipi kundërshtar i San Marinos arriti të fitojë kundrejt ekipit shqiptar. Rezultatet e përballjeve konkretisht ishin: Nermin HOXHIQ – Stefano GALVANI 0-2; Mario ZILI – Marco DE ROSS 0-2; Martin MUEDINI […]

Davis Cup 2022: Ekipi shqiptar kundër San Marinos dhe Islandës Read More »

Shqipëria në kampionatin botëror të meshkujve DAVIS CUP 2022 në Baku të Azerbajxhanit

Ekipi kombëtar do të përfaqësohet nga lojtarët: Mario Zili (kapiten/lojtar), Martin Muedini, Nermin Hoxhic dhe Arbër Sulstarova. Shqipëria gjendet në grupin IV (Pool A), së bashku me: Islandën dhe San Marinon. Ndeshjet do të zhvillohen në datat 27 deri më 31 Korrik 2022. Ekipi shqiptar ndodhet në Baku në parapërgatitjet e këtij kampionati.

Shqipëria në kampionatin botëror të meshkujve DAVIS CUP 2022 në Baku të Azerbajxhanit Read More »