Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

“ITF WTT Juniors SHKODRA OPEN 2024” shpall fituesit

U mbyll me sukses turneu ndërkombëtar “ITF WORLD TENNIS TOUR JUNIORS SHKODRA OPEN 2024”
Ka përfunduar me sukses turneu ndërkombëtar i nivelit botëror ITF World Tennis Tour Juniors ‘Shkodra Open 2024’ J30 Shkoder, i mbajtur gjatë datave 20-28 Prill në Adriatic Tennis Park. Në këtë turne morrën pjesë mbi 100 tenistë nga shtete të ndryshme të botës, të cilët zhvilluan ndeshje shumë të bukura dhe fair play.
Fituesit dhe finalistët sipas kategorive:
Girls Singles
Winner: 🥇Tea Kovacevic
Finalist: 🥈Timea Gross
Boys Singles
Winner: 🥇Simone Massellani
Finalist: 🥈Jan Smrcka
Girls Doubles
Winners:🥇Martina Cerbo/ Beatrice Veltri
Finalists: 🥈Alessandra Fiorillo/ Francesca Galli
Boys Doubles
Winners: 🥇Edoardo Gallo/ Alberto Velotta
Finalists: 🥈Stefan Djokovic/ Skender Katana
I urojmë suksese dhe fat të gjithë fituesve dhe tenistëve pjesëmarrës!

Ndaje me miq