Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

shkoder

“ITF WTT Juniors SHKODRA OPEN 2024” shpall fituesit

U mbyll me sukses turneu ndërkombëtar “ITF WORLD TENNIS TOUR JUNIORS SHKODRA OPEN 2024” Ka përfunduar me sukses turneu ndërkombëtar i nivelit botëror ITF World Tennis Tour Juniors ‘Shkodra Open 2024’ J30 Shkoder, i mbajtur gjatë datave 20-28 Prill në Adriatic Tennis Park. Në këtë turne morrën pjesë mbi 100 tenistë nga shtete të ndryshme […]

“ITF WTT Juniors SHKODRA OPEN 2024” shpall fituesit Read More »

‘Shkodra Open 2024’ J30 ITF WTT Juniors, Joan Sura kalon raundin e parë

Tenisti shqiptar Joan Sura ka kaluar roundin e parë të turneut ndërkombëtar ITF World Tennis Tour Juniors ‘Shkodra Open 2024’ J30 Shkodër, që po zhvillohet në Adriatic Tennis Park në Shkodër. Joani mundi me rezultatin 6-0, 6-1 tenistin Kan Musabegovic nga Bosnje Hercegovina duke kaluar kështu në raundin e dytë ku do të përballet me

‘Shkodra Open 2024’ J30 ITF WTT Juniors, Joan Sura kalon raundin e parë Read More »

FSHT dhe Shkodra Tennis Club kanë përmbyllur me sukses turneun “Albanian Bowl 2024” ROG, U14,18.

FSHT dhe Shkodra Tennis Club kanë përmbyllur me sukses turneun “Albanian Bowl 2024” ROG, U14,18. Falenderojmë organizatorët e këtij turneu me pjesëmarrje të tenistëve nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi etj. Më poshtë gjeni Fituesit dhe Finalistët e Albanian Bowl 2024 sipas kategorive: RED VAJZAT Fituese Helia Hysaj Finaliste Alesia Musai ORANGE VAJZAT Fituese Dejla

FSHT dhe Shkodra Tennis Club kanë përmbyllur me sukses turneun “Albanian Bowl 2024” ROG, U14,18. Read More »

Maryia Mikalaichyk dhe Julian Zieba shpallen fitues të TENNIS EUROPE JUNIOR TOUR SHKODRA OPEN 2024 U12

Ka përfunduar me sukses turneu ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour ‘Shkodra Open 2024’ 12&U, Category 2 i mbajtur gjatë datave 25-31 Mars, në Adriatic Tennis Park në Shkodër. Në këtë turne morrën pjesë rreth 80 tenistë nga 20 shtete të ndryshme të botës, të cilët e bënë edhe më të veçantë këtë javë dhe me

Maryia Mikalaichyk dhe Julian Zieba shpallen fitues të TENNIS EUROPE JUNIOR TOUR SHKODRA OPEN 2024 U12 Read More »

“Adriatic Winter Cup 2024” me kategorinë ROG dhe U14

Është përbyllur turneu “Adriatic Winter Cup 2024” me kategorinë ROG dhe U14 të mbajtur në Adriatic Tennis Park gjatë datave 24-25 Shkurt 2024, i organizuar nga Shkodra Tennis Club në bashkëpunim me Federaten Shqiptare të Tenisit. Rreth 52 pjesëmarrës ishin në këtë turne përveç nga Shqipëria ishin edhe nga Kosova e Mali i Zi. Fituesit

“Adriatic Winter Cup 2024” me kategorinë ROG dhe U14 Read More »

“Adriatic Winter Cup 2024” për kategoritë U12 dhe U18

Ka përfunduar turneu “Adriatic Winter Cup 2024” për kategoritë U12 dhe U18 të mbajtur në Adriatic Tennis Park gjatë datave 17-18 Shkurt, i organizuar nga Shkodra Tennis Club në bashkëpunim me Federaten Shqiptare të Tenisit. Turneut i shtohet edhe më shumë rëndësia me pjesëmarrjen e tenistëve përveç nga Shqipëria edhe nga Kosova, Mali i Zi

“Adriatic Winter Cup 2024” për kategoritë U12 dhe U18 Read More »

Kledi Gaba dhe Anatereza Guli fitues në turneun Shkodra Indoor 2023

Janë shpallur fituesit e turneut “Shkodra Indoor 2023” për kategoritë U12 dhe U16 i zhvilluar në Adriatic Tennis Park në Shkodër si bashkëpunim i Federatës Shqiptare të Tenisit dhe Shkodra Tennis Club. Fituesit dhe finalistë e turneut sipas kategorive: U16 DJEM Kledi Gaba Denis Gaba U16 VAJZA Anatereza Guli Ljubica Celebic U12 VAJZA Stasa Globarevic

Kledi Gaba dhe Anatereza Guli fitues në turneun Shkodra Indoor 2023 Read More »

Mbyllet me sukses ITF Masters World Tour “Adriatic Tennis Park Open 2023”

Është përmbyllur turneu ndërkombëtar ITF Masters World Tour “Adriatic Tennis Park Open 2023” i zhvilluar gjatë datave 12-14 tetor 2023. Me pjesëmarrje të tenistëve nga shtete të ndryshme në nëntë kategori e bën edhe më të veçantë turneun. Fituesit dhe finalistët e secilës kategori në ITF Masters Adriatic Tennis Park Open 2023 Men’s Singles 30+

Mbyllet me sukses ITF Masters World Tour “Adriatic Tennis Park Open 2023” Read More »

Shkodra Open 2023-U12 & U18: Gaba, Sulovari, Ferhati dhe Hoxha shpallen fitues

Shpallen fituesit e turneut kombëtar “Shkodra Open 2023- U12 & U18” i organizuar nga Federata Shqiptare e Tenisit në bashkëpunim me Shkodra Tennis Club gjatë fundjavës në ambjentet e Adriatic Tennis Park në Shkodër. Fitues në grupmoshën U18 Djem u shpall Denis Gaba me rezultatin 6-3, 6-4 dhe finalist Kledi Gaba. Fituese në grupmoshën U18

Shkodra Open 2023-U12 & U18: Gaba, Sulovari, Ferhati dhe Hoxha shpallen fitues Read More »