Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

itf juniors

Gresi Bajri arrin në Gjysmëfinale të “J60 PODGORICA OPEN 2024”

Tenistja shqiptare ka arritur në gjysmëfinale të turneut botëror ITF World Tennis Tour Juniors “J60 PODGORICA OPEN 2024” që po zhvillohet këtë javë në Ulqin të Malit të Zi. Gresi Bajri mundi në çerekfinale tenisten Aleksandra Stevanovic nga Serbia me rezultatin 3-6, 7-6(4), 6-1 pas një ndeshje të fortë dhe plot emocione. Në gjysmëfinale tenistja e talentuar Gresi Bajri do të ndeshet me tenisten Dusica Popovski në rrugëtimin drejt fitores. I urojmë suksese Gresit dhe bravo e madhe për arritjet e deritanishme në çdo turne botëror!

Gresi Bajri arrin në Gjysmëfinale të “J60 PODGORICA OPEN 2024” Read More »

“ITF WTT Juniors SHKODRA OPEN 2024” shpall fituesit

U mbyll me sukses turneu ndërkombëtar “ITF WORLD TENNIS TOUR JUNIORS SHKODRA OPEN 2024” Ka përfunduar me sukses turneu ndërkombëtar i nivelit botëror ITF World Tennis Tour Juniors ‘Shkodra Open 2024’ J30 Shkoder, i mbajtur gjatë datave 20-28 Prill në Adriatic Tennis Park. Në këtë turne morrën pjesë mbi 100 tenistë nga shtete të ndryshme të botës, të cilët zhvilluan ndeshje shumë të bukura dhe fair play. Fituesit dhe finalistët sipas kategorive: Girls Singles Winner: Tea Kovacevic Finalist: Timea Gross Boys Singles Winner: Simone Massellani Finalist: Jan Smrcka Girls Doubles Winners:Martina Cerbo/ Beatrice Veltri Finalists: Alessandra Fiorillo/ Francesca Galli Boys Doubles Winners: Edoardo Gallo/ Alberto Velotta Finalists: Stefan Djokovic/ Skender Katana I urojmë suksese dhe fat të gjithë fituesve dhe tenistëve pjesëmarrës!

“ITF WTT Juniors SHKODRA OPEN 2024” shpall fituesit Read More »