Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Turne

NSP Open II – J60 ITF WTT Juniors Tirana, Rea Qinami kalon në raundin e dytë

Tenistja shqiptare Rea Qinami kalon në raundin e dytë të turneut ndërkombëtar “NSP Open II – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana”- U18, që po zhvillohet në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Rea mundi me rezultatin 6-2, 6-0 tenisten nga Polonia, Xhoanna Xhuli duke kaluar kështu në raundin e dytë …

NSP Open II – J60 ITF WTT Juniors Tirana, Rea Qinami kalon në raundin e dytë Read More »

“NSP Open – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana shpall fituesit

Ka përfunduar turneu ndërkombëtar “NSP Open – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana i kategorisë U18 Djem/Vajza” i cili u zhvillua në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë gjatë datave 25-30 Shtator 2023. Fitues në kategorinë Djem/Singles u shpall JayJohnson-Hauldren nga Britania dhe finalist Makar Krivoshchekov me rezultatin 6-2, 6-1. Fituese …

“NSP Open – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana shpall fituesit Read More »

Gresi Bajri kalon në Gjysmëfinale të NSP Open – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana

Gresi Bajri kalon në Gjysmëfinale të turneut ndërkombëtar “NSP Open – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana” që po zhvillohet në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Gresi ka kaluar në gjysmëfinalen e Vajzave/Singles pas fitores në çerekfinale me rezultatin 6-3, 6-1 ndaj tenistes nga Serbia, Aleksandra Stevanovic. Në gjysmëfinale tenistja …

Gresi Bajri kalon në Gjysmëfinale të NSP Open – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana Read More »

Skopje Open U14 2023, Alex Prifti arrin në çerekfinale

Alex Prifti arrin në çerekfinale Djem/Doubles në turneun ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “Skopje Open U14 2023” që po zhvillohet në Shkup, Maqedoni e Veriut. Alex së bashku me bashkëlojtarin nga Çekia Filip Majer do të ndeshen në çerekfinale Djem/Doubles ndaj dyshes kundërshtare Alexander Figurovskiy dhe Mihailo Topic nga Serbia, pas fitores me dyshen maqedonase …

Skopje Open U14 2023, Alex Prifti arrin në çerekfinale Read More »

NSP Open – J30 ITF, Gresi Bajri dhe Rea Qinami kalojnë roundin e parë

Gresi Bajri dhe Rea Qinami kalojnë roundin e parë në turneun ndërkombëtar “NSP Open – J30 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana” i kategorisë U18 Djem/Vajza që po zhvillohet në në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Gresi Bajri mundi me rezultatin 6-1, 6-4 tenisten maqedonase Ivana Milkova. Rea Qinami mundi me …

NSP Open – J30 ITF, Gresi Bajri dhe Rea Qinami kalojnë roundin e parë Read More »

Skopje Open U14 2023, Alex Prifti fiton ndeshjen e raundit të dytë

Alex Prifti fiton ndeshjen e raundit të dytë në turneun ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “Skopje Open U14 2023” që po zhvillohet në Shkup, Maqedoni e Veriut. Alex Prifti fitoi me rezultatin 6-2, 6-1 ndaj kundërshtarit maqedonas Darijan Panovski. I urojmë suksese në vijim tenistit tonë!

Përfundon me sukses turneu ndërkombëtar Shkodra Open 2023

Është përmbyllur me sukses turneu ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour ‘Shkodra Open 2023’ për grupmoshën 16&U, i cili është zhvilluar në ambientet e Adriatic Tennis Park në Shkodër. Në finalen e vajzave në Singles fituese doli Xinran Sun nga Kina e cila mposhti tenisten nga Latvija, me rezultat 6-1 6-0. Ndërsa tek djemtë Singles fitues …

Përfundon me sukses turneu ndërkombëtar Shkodra Open 2023 Read More »

Gresi Bajri fituese në J30 Peja – Kosova Open 2023 – ITF Junior Tour Girls Doubles

Gresi Bajri fituese në J30 Peja – Kosova Open 2023 – ITF Junior Tour Girls Doubles. Dyshja Gresi Bajri me tenisten greke Alexandra Magia arrijnë të rrëmbejnë trofeun e Dysheve Vajza në këtë turneun botëror pas fitores në finale kundër dyshes Alexandra Panagiotidou dhe Lydia Panagiotidou nga Greqia. Urojmë për fitoren tenisten tonë të suksesshme …

Gresi Bajri fituese në J30 Peja – Kosova Open 2023 – ITF Junior Tour Girls Doubles Read More »