Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Eminent Podgorica U12: 1 fitore në Singles dhe 1 në Doubles

Në turneun ndërkombëtar “Tennis Europe – EMINENT PODGORICA U12” të zhvilluar në Podgoricë të Malit të Zi, ekipi kombëtar shqiptar arriti të fitojë 2 ndeshje në kategorinë Singles dhe 1 ndeshje në kategorinë Doubles.
Anjel HOXHA fitoi ndaj Iva CAMAJ me rezultatin 6-4, 7-5.
Gjithashtu Anjel HOXHA dhe Enki HYSENI fitojnë një ndeshje doubles kundër dyshes Anja ADAMOVIC dhe Eva Angelina RADOMAN me rezultatin 3-6, 6-7(3).
Ares FERHATI fitoi ndaj Islam DUISENGAZIN me rezultatin 6-1, 6-2 në Qualifying.

Në këtë turne garuan edhe lojtarë të tjerë të ekipit shqiptar si: Alex Prifti Ariel Sulovari.

I urojmë suksese ekipit kombëtar në tunetë e rradhës!

Ndaje me miq