Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Shpallen fituesit e ALBANIAN OPEN 2021

Përfunduan finalet e turneut ALBANIAN OPEN të kategorisë ROG ku fitues u shpallën:
Për U7 Meshkuj – Floid Kaso, i ndjekur nga Eli Duraku, Berion Marku dhe Kelt Uka.
Për U7 Femra – Vivien Jorgoni, e ndjekur nga Ida Treska.
Për U9 Meshkuj – Martin Bushati , i ndjekur nga Morihei Duraku, Jonis Gaba, Milan Kryeziu, dhe Kleis Rota.
Për U10 Meshkuj – Ares Ferhati, i ndjekur nga Arbër Dano dhe Ditan Mulliçi.
Për U10 Femra – Anjel Hoxha, e ndjekur nga Glora Bushati dhe Sofi Kita.
I urojmë shumë suksese tenistëve të vegjël, ndërkohë po zhvillohen ndeshjet ALBANIAN OPEN të kategorisë ADULT.
Në këtë turne spikasin edhe lojtarë Mali i Zi dhe Kosova  si Granit Bajraliu, Besart Halimi, Aja Broqi nga Kosova dhe Rrezart Cungu nga Ulqini.
Presim rezultatet e ndeshjeve gjysmëfinale dhe finale dhe për informacion më të zgjeruar klikoni në linkun: https://courthive.com/live/FSHT
(Tetor 2021)
Ndaje me miq