Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

gresi bajri

Kledi Gaba dhe Gresi Bajri fitues të turneut “Albanian Open 2023”

Albanian Open 2023 ishte turneu i kategorisë së të rriturve vajza dhe djem që mblodhi në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” 40 lojtarë nga qytete të ndryshme. Kledi Gaba u shpall fitues i kategorisë Djem/Të rritur me rezultatin 6-4, 6-4, finalist doli Denis Gaba dhe gjysmëfinalistë Martin Muedini dhe Joan Koti. Gresi Bajri

Kledi Gaba dhe Gresi Bajri fitues të turneut “Albanian Open 2023” Read More »

Gresi Bajri fituese në J30 Peja – Kosova Open 2023 – ITF Junior Tour Girls Doubles

Gresi Bajri fituese në J30 Peja – Kosova Open 2023 – ITF Junior Tour Girls Doubles. Dyshja Gresi Bajri me tenisten greke Alexandra Magia arrijnë të rrëmbejnë trofeun e Dysheve Vajza në këtë turneun botëror pas fitores në finale kundër dyshes Alexandra Panagiotidou dhe Lydia Panagiotidou nga Greqia. Urojmë për fitoren tenisten tonë të suksesshme

Gresi Bajri fituese në J30 Peja – Kosova Open 2023 – ITF Junior Tour Girls Doubles Read More »

Gresi Bajri kampione e  ITF WORLD TENNIS TOUR JUNIORS ‘Shkodra Open 2023’

Sot, është zhvilluar finalja e vajzave në Singles të turneut ndërkombëtar ITF World Tennis Tour Juniors ‘Shkodra Open 2023’. Gresi Bajri është shpallur kampione në Singles duke mposhtur tenisten nga Italia, Beatrice Veltri me rezultatin 6-3 6-3. Kujtojmë se Bajri ditën e djeshme është shpallur kampione në Doubles bashkë me Alexandra Magia pasi mposhtën në

Gresi Bajri kampione e  ITF WORLD TENNIS TOUR JUNIORS ‘Shkodra Open 2023’ Read More »

“Billie Jean King Cup 2023 Group III” Shqipëria rrëmben 3 fitore

Shqipëria fiton me rezultatin 2-0 ndaj Malit të Zi në përballjet e Promotional Play-Off duke mbyllur kështu rrugëtimin e saj në kampionatin botëror “Billie Jean King Cup 2023 Group III” me 3 fitore (me Islandën, Azerbajxhanin dhe Malin e Zi) dhe 3 humbje nga 6 ndeshje të luajtura. Kjo bëri që ekipi jonë kombëtar i

“Billie Jean King Cup 2023 Group III” Shqipëria rrëmben 3 fitore Read More »

Billie Jean King Cup 2023 Group III / Ekipi shqiptar i vajzave mund ekipin e Islandës

Ekipi shqiptar i vajzave mundi sot ekipin e Islandës me rezultatin 3-0 në përballjen e rradhës në kampionatin botëror ekipor për femra që po zhvillohet në Shkup të Maqedonisë së Veriut. Kristal Dule arriti të fitojë ndeshjen e parë Singles me rezultatin 6-3, 6-0 ndaj Anna Soffia Gronholm, pasuar kjo me fitore nga Gresi Bajri

Billie Jean King Cup 2023 Group III / Ekipi shqiptar i vajzave mund ekipin e Islandës Read More »

Historike, Gresi Bajri fituese e turneut botëror U18 “ITF J30 Nikshiq Trebjesa Open 2023”

Gresi Bajri shkruan historinë! Gresi Bajri shpallet fituese e turneut botëror U18 “ITF J30 Nikshiq Trebjesa Open 2023” që u zhvillua në Mal të Zi. Tenistja shqiptare arrin të marrë për herë të parë titullin fituese tek një turne i këtij kalibri, titull i pa fituar më parë nga ndonjë tenist shqiptar. Në finale të

Historike, Gresi Bajri fituese e turneut botëror U18 “ITF J30 Nikshiq Trebjesa Open 2023” Read More »

Gresi Bajri gjysmëfinaliste në Luksemburg “J60 Esch-Alzette ITF Junior Tour” U18 Doubles

Gresi Bajri kalon në gjysmëfinale Doubles në turneun ndërkombëtar të tenisit në Luksemburg “J60 Esch-Alzette ITF Junior Tour” për kategorinë U18. Në dyshe me kolegen e saj nga Ukraina Sofiia Mykhailets, Gresi arrin të mposhtë me rezultatin  6-2, 4-6, 10-7 dyshen nga Belgjika Eline Bex dhe Katarina Kujovic, mbartëset e 4-ta të turneut. Gjithashtu arrin

Gresi Bajri gjysmëfinaliste në Luksemburg “J60 Esch-Alzette ITF Junior Tour” U18 Doubles Read More »

Gresi Bajri gjysmëfinaliste në turneun ndërkombëtar “ITF J60 Siroki Brijeg Open”

Gresi Bajri gjysmëfinaliste në turneun ndërkombëtar “ITF J60 Siroki Brijeg Open” për kategorinë U18 në Bosnje Hercegovinë. Bajri arrin të mposhtë në çerekfinale kundërshtaren e saj nga Suedia Zoe Kaegi me rezultatin 6-4, 6-7, 6-1 dhe kalon në gjysmëfinale të këtij kompeticioni të fortë. Gjithashtu Gresi Bajri kalon në gjysmëfinale edhe në kategorinë Girls Doubles

Gresi Bajri gjysmëfinaliste në turneun ndërkombëtar “ITF J60 Siroki Brijeg Open” Read More »

Gresi Bajri fituese në Doubles “NSP Open – J5 Tirana ITF Junior Tour 2022”.

Gresi Bajri fituese në turneun botëror “NSP Open – J5 Tirana ITF Junior Tour 2022”. Gresi arrin të rrëmbejë trofeun e kategorisë Vajza Doubles pasi në finale së bashku me Iva Daneva nga Maqedonia e Veriut mundën dyshen Emira Diabate nga Côte d’Ivoire dhe Sue-Lan Taravella nga Kanadaja me rezultatin 6-0, 6-3. Kjo shënon një

Gresi Bajri fituese në Doubles “NSP Open – J5 Tirana ITF Junior Tour 2022”. Read More »