Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Masters U14 – Denis Gaba dhe Anjel Hoxha shpallen fitues

Masters U14 – Denis Gaba dhe Anjel Hoxha shpallen fitues.
“Masters U14” ishte turneu i rradhës i organizuar në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” Tiranë, si bashkëpunim i Tennis Eralb Club dhe Federatës Shqiptare të Tenisit, i cili përballi më të mirët e kategorisë U14 Vajza dhe Djem.
Denis Gaba fitoi në finale ndaj finalistit Alex Prifti me rezultatin 6-3, 6-0.
Anjel Hoxha fitoi në finale ndaj finalistes Enki Hyseni me rezultatin 6-4, 6-2.
Shumë suksese në vazhdim të gjithë tenistëve pjesëmarrës dhe fituesve!
Ndaje me miq