Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

players

NITESCU dhe CHENG fitues të Tennis Europe Junior Tour SHKODRA OPEN 2024

Ka përfunduar me sukses turneu i radhës ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour ‘Shkodra Open 2024’ 14&U Category 3, i mbajtur gjatë datave 13-18 Prill në Adriatic Tennis Park. Në të cilin turne morrën pjesë rreth 70 tenistë nga shtete të ndryshme të botës, të cilët zhvilluan ndeshje shumë të bukura dhe fair play. Falenderojmë të […]

NITESCU dhe CHENG fitues të Tennis Europe Junior Tour SHKODRA OPEN 2024 Read More »

Gresi Bajri arrin në Gjysmëfinale të “J60 ULCINJ – MONTENEGRO OPEN 2024”

Tenistja Gresi Bajri ka arritur në gjysmëfinale të turneut botëror ITF World Tennis Tour Juniors “J60 ULCINJ – MONTENEGRO OPEN 2024” që po zhvillohet këtë javë në Ulqin të Malit të Zi. Gresi arriti të mund në çerekfinale tenisten Mariya Yemshanova nga Ukraina me rezultatin 6-3,6-1 duke vazhduar më tej në gjysmëfinale. I urojmë suksese

Gresi Bajri arrin në Gjysmëfinale të “J60 ULCINJ – MONTENEGRO OPEN 2024” Read More »

TEJT Shkodra Open 2024: vazhdojnë sukseset e tenistëve shqiptarë

Vazhdojnë sukseset e tenistëve shqiptarë në singles dhe doubles të turneut ndërkombëtar “Shkodra Open 2024” Po vazhdojnë të zhvillohen ndeshjet e turneut ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “Shkodra Open 2024” për grupmoshën 14&U gjatë datave 13-19 Maj në Adriatic Tennis Park, Shkodër. Tenisti, Arber Dano eleminoi tenistin nga Mali i Zi, Petar Stankovic me rezultat

TEJT Shkodra Open 2024: vazhdojnë sukseset e tenistëve shqiptarë Read More »

Tennis Europe Junior Tour “Shkodra Open 2024” Enki Hyseni, Arbër Dano, Glora Bushati

Fillim i mbarë për tenistët shqiptarë në turneun ndërkombëtar “Shkodra Open 2024” Po zhvillohet turneu ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “Shkodra Open 2024” për grupmoshën 14&U gjatë datave 13-19 Maj në Adriatic Tennis Park në Shkodër. Dita e parë e ndeshjeve të shortit kryesor ishte e suksesshme për tenistët shqiptarë në single dhe double. Tenistja,

Tennis Europe Junior Tour “Shkodra Open 2024” Enki Hyseni, Arbër Dano, Glora Bushati Read More »

Tennis Europe Junior Tour “NSP Open 2024”, Denis Gaba në gjysmëfinale!

Denis Gaba arrin në gjysmëfinale! Tenisti shqiptar siguron gjysmëfinalen e turneut ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “NSP Open 2024” 16&U, Category 3, që po zhvillohet në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” Tiranë. Gaba arriti të mund me rezultatin 6-4,7-6(4) tenistin italian Nicolo’ CAMPETTI. Një ndeshje e fortë kjo dhe me emocion, që i

Tennis Europe Junior Tour “NSP Open 2024”, Denis Gaba në gjysmëfinale! Read More »

Kledi Gaba dhe Denis Gaba në Çerekfinale të turneut ndërkombëtar “NSP Open 2024” 16&U

Kledi Gaba dhe Denis Gaba në Çerekfinale të turneut ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “NSP Open 2024” 16&U, Category 3, që po zhvillohet në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” Tiranë. Kledi GABA mundi me rezultatin 6-1, 6-4 tenistin Kristian STEFANOV nga Bullgaria, ndërsa Denis GABA mundi me rezultatin 7-6(4), 2-6, 6-3 tenistin Mattia

Kledi Gaba dhe Denis Gaba në Çerekfinale të turneut ndërkombëtar “NSP Open 2024” 16&U Read More »

Tennis Europe Junior Tour “Jug Open 2024” 14&U, Category 3, Ares Ferhati ka kaluar roundin e parë

Tenisti shqiptar Ares Ferhati ka kaluar roundin e parë në turneun ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “Jug Open 2024” 14&U, Category 3 që po zhvillohet në Shkup, Maqedonia e Veriut. Ares Ferhati fitoi me rezultatin 6-1, 6-1 ndaj tenistit maqedon, Mihail Janev. Ndersa nesër Ares do të përballet me Aleksander Figurovskyi. I urojmë suksese në

Tennis Europe Junior Tour “Jug Open 2024” 14&U, Category 3, Ares Ferhati ka kaluar roundin e parë Read More »

NSP Open 2024 TEJT 14&U, Eric Ten dhe Alexandra Shreider shpallen fitues

Eric Ten dhe Alexandra Shreider shpallen fitues të turneut ndërkombëtar “NATIONAL SPORT PARK OPEN U14 – TENNIS EUROPE JUNIOR TOUR 2024”-Category 3, që u zhvillua gjatë kësaj jave në Qendrën Kombëtare të Tenisit në Tiranë. Në këtë turne morën pjesë rreth 100 tenistë nga 20 shtete të ndryshme të botës, si: Poloni, Bullgari, Britani e

NSP Open 2024 TEJT 14&U, Eric Ten dhe Alexandra Shreider shpallen fitues Read More »

NSP Open 2024 TEJT 14&U, Arbër Dano dhe Enki Hyseni fitojnë përballjet e para

Arbër Dano dhe Enki Hyseni fitojnë përballjet e para në turneun ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour Arbër Dano dhe Enki Hyseni fitojnë përballjet e para në turneun ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “NSP Open 2024” 14&U, Category 3 që po zhvillohet në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Arbër DANO fitoi me

NSP Open 2024 TEJT 14&U, Arbër Dano dhe Enki Hyseni fitojnë përballjet e para Read More »

“TIRANA OPEN U14 – TENNIS EUROPE JUNIOR TOUR 2024”-Category 3 shpall fituesit

U mbyll me sukses turneu ndërkombëtar “TIRANA OPEN U14 – TENNIS EUROPE JUNIOR TOUR 2024”-Category 3, në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Në këtë turne morën pjesë rreth 110 tenistë nga 20 shtete të ndryshme të botës, si: Spanjë, Britani e Madhe, Uzbekistan, Belgjikë, Greqi etj. por edhe tenistë shqiptarë. Fitues

“TIRANA OPEN U14 – TENNIS EUROPE JUNIOR TOUR 2024”-Category 3 shpall fituesit Read More »