Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Alex Prifti dhe Emili Bilali fitojnë përballjet e para në “ITF/Tennis Europe Development Championships 2023 week 1”.

Alex Prifti dhe Emili Bilali fitojnë përballjet e para në “ITF/Tennis Europe Development Championships 2023 week 1”.
Alex Prifti mundi me rezultatin 6-2, 6-3 kundërshtarin e tij Albert Aznavuryan nga Armenia ndërsa
Emili Bilali fitoi me rezultatin 7-6, 6-3 ndaj Emma Hovhannisyan.
I urojmë suksese në vijim ekipit shqiptar U14!