Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

antalya

‘ITF/Tennis Europe Development Championships & 12&U Training Camp 2023’ Java e dytë

Disa fitore nga tenistët shqiptarë në kampionatin e javës së dytë të ‘ITF/Tennis Europe Development Championships & 12&U Training Camp 2023’ që po zhvillohet në Antalia të Turqisë. Gjatë këtyre ditëve Enki Hyseni mundi Emma Hovhannisyan nga Armenia me rezultatin 6-1, 6-1; Denis Gaba mundi po ashtu tenistin nga Armenia, Albert Aznavuryan me rezultatin 6-1, […]

‘ITF/Tennis Europe Development Championships & 12&U Training Camp 2023’ Java e dytë Read More »

Alex Prifti dhe Emili Bilali fitojnë përballjet e para në “ITF/Tennis Europe Development Championships 2023 week 1”.

Alex Prifti dhe Emili Bilali fitojnë përballjet e para në “ITF/Tennis Europe Development Championships 2023 week 1”. Alex Prifti mundi me rezultatin 6-2, 6-3 kundërshtarin e tij Albert Aznavuryan nga Armenia ndërsa Emili Bilali fitoi me rezultatin 7-6, 6-3 ndaj Emma Hovhannisyan. I urojmë suksese në vijim ekipit shqiptar U14!

Alex Prifti dhe Emili Bilali fitojnë përballjet e para në “ITF/Tennis Europe Development Championships 2023 week 1”. Read More »

Antalya 2022, Përfundon kampi stërvitor “12&U Training Camp 2022”

Përfundoi sot kampi stërvitor “12&U Training Camp 2022” për kategorinë U12 nga Tennis Europe në bashkëpunim me International Tennis Federation në Antalia të Turqisë. Në këtë aktivitet morën pjesë 11 ekipe U12 të shteteve të ndryshme të udhëhequra nga Goran Shevchenko. U zhvilluan një sërë ushtrimesh por edhe ndeshjesh miqësore kur u arritën edhe disa

Antalya 2022, Përfundon kampi stërvitor “12&U Training Camp 2022” Read More »

Antalya 2022, Fitore nga Kledi Gaba dhe Emili Bilali

Vijojnë përballjet mes tenistëve U14 në turneun “ITF/Tennis Europe 14&Under Development Championships” në Antalia të Turqisë. Kledi GABA fiton me rezultatin 6-2, 6-2 kundrejt tenistit gjeorgjian Giorgi GVARDZELASHVILI. Emili BILALI fiton me rezultatin 6-1, 6-0 ndaj tenistes Madina BABAYEVA nga Azerbajxhani. Ndërsa Enki HYSENI humb në përballje me Iana SAMICHINA nga Moldavia me rezultatin 6-0,6-1.

Antalya 2022, Fitore nga Kledi Gaba dhe Emili Bilali Read More »

Ekipi shqiptar në ITF/Tennis Europe 14&Under Development Championships and 12&U Training Camp 2022″ Antalya.

Ekipi kombëtar shqiptar i tenisit për Kategorinë U12 dhe U14 ka filluar sot programin “ITF/Tennis Europe 14&Under Development Championships and 12&U Training Camp 2022” Antalya. Kampi i trajnimit për kategorinë U12 si dhe Kampionati Zhvillimor i kategorisë U14 do të zgjasë dy javë, në të cilat tenistët shqiptarë të këtyre moshave do të na përfaqësojnë.

Ekipi shqiptar në ITF/Tennis Europe 14&Under Development Championships and 12&U Training Camp 2022″ Antalya. Read More »

Ekipi shqiptar në aktivitetet e organizuara nga ITF dhe Tennis Europe, Antalia, Turqi.

Në Antalia të Turqisë, më datë 10-20 Dhjetor 2021, ekipi kombëtar shqiptar i moshave U12 dhe U14 marrin pjesë në aktivitetet e organizuara nga ITF dhe Tennis Europe. Ekipi kombëtar i moshave U12 vajza dhe djem po merr pjesë në aktivitetin “12&Under ITF/Tennis Europe Training Camp” dhe ekipi kombëtar i moshave U14 vajza dhe djem

Ekipi shqiptar në aktivitetet e organizuara nga ITF dhe Tennis Europe, Antalia, Turqi. Read More »