Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

masters

Fituesit e turneut “Shkodra Indoor 2022” Masters

Shpallen fituesit e turneut “Shkodra Indoor 2022” për kategoritë +35 dhe +45 të zhvilluar në Adriatic Tennis Park në Shkodër. Në kategorinë +35 Meshkuj fitues u shpall Redi Dabulla dhe finalist Edi Pelinku. Ndërsa në kategorinë +35 Femra fituese u shpall Elonia Gjata dhe finaliste Vesa Islami nga Kosova. Në kategorinë +45 fitues rezultoi Andrian …

Fituesit e turneut “Shkodra Indoor 2022” Masters Read More »

Kombëtarja shqiptare e vajzave në kampionatin botëror “BILLIE JEAN KING CUP”

“BILLIE JEAN KING CUP” – Kampionati Botëror i Tenisit për Femra po zhvillohet në Shkup të Maqedonisë së Veriut, në datat 4-10 Korrik 2022. Ekipi kombëtar i vajzave që përfaqësojnë Shqipërinë përbëhet nga: Gresi Bajri, Kristal Dule dhe Rea Qinami nën drejtimin e kapitenit Sokol Kaso. Shqipëria gjendet në grupin D, së bashku me Kosovën, …

Kombëtarja shqiptare e vajzave në kampionatin botëror “BILLIE JEAN KING CUP” Read More »

Gresi Bajri shpallet fituese e MASTERS WOMEN 2021 Adult

Gresi Bajri shpallet fituese e turneut MASTERS WOMEN 2021 Adult. Pas një përballje të fortë në finale me rezultatin 6-2, 7-5 ndaj Kristal Dule, e cila pozicionohet në vendin e dytë. Gjysmëfinaliste rezultuan Rea Qinami dhe Brunilda Mrruku. I urojmë suksese të tjera tenisteve shqiptare. (Dhjetor 2021)

Rrezart Cungu dhe Gresi Bajri fitues të Albanian Open 2021 Adult

Përfunduan me sukses finalet e kategorisë Adult të turneut ALBANIAN OPEN 2021 ku triumfuan Rrezart Cungu dhe Gresi Bajri. Përballje të forta mes tenistëve shqiptarë. Rezart Cungu nga Ulqini  mundi në finale Arbër Sulstarovën nga Tirana me rezultatin 6-3, 6-0 ndërsa Gresi Bajri nga Shkodra fitoi me rezultatin 6-1,6-2 ndaj Aja Broqi nga Kosova. (Tetor …

Rrezart Cungu dhe Gresi Bajri fitues të Albanian Open 2021 Adult Read More »