Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Antalya 2022, Fitore nga Kledi Gaba dhe Emili Bilali

Vijojnë përballjet mes tenistëve U14 në turneun “ITF/Tennis Europe 14&Under Development Championships” në Antalia të Turqisë.
Kledi GABA fiton me rezultatin 6-2, 6-2 kundrejt tenistit gjeorgjian Giorgi GVARDZELASHVILI.
Emili BILALI fiton me rezultatin 6-1, 6-0 ndaj tenistes Madina BABAYEVA nga Azerbajxhani.
Ndërsa Enki HYSENI humb në përballje me Iana SAMICHINA nga Moldavia me rezultatin 6-0,6-1.
Damian METHASANI humb kundrejt tenistit Salidin RAMA nga Kosova me rezultatin 6-1, 6-0.
Gjithashtu po zhvillohet “ITF/Tennis Europe 12&U Training Camp 2022” për kategorinë U12.
Ndërkohë vijon stërvitja me trajnerët Elda VUKATANA, Tedi KASO dhe Maksi PRIFTI.
(Shkurt 2022)