Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

u18

Shkodra Open 2023-U12 & U18: Gaba, Sulovari, Ferhati dhe Hoxha shpallen fitues

Shpallen fituesit e turneut kombëtar “Shkodra Open 2023- U12 & U18” i organizuar nga Federata Shqiptare e Tenisit në bashkëpunim me Shkodra Tennis Club gjatë fundjavës në ambjentet e Adriatic Tennis Park në Shkodër. Fitues në grupmoshën U18 Djem u shpall Denis Gaba me rezultatin 6-3, 6-4 dhe finalist Kledi Gaba. Fituese në grupmoshën U18 […]

Shkodra Open 2023-U12 & U18: Gaba, Sulovari, Ferhati dhe Hoxha shpallen fitues Read More »

Shpallen fituesit e “NSP Open II – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana”

Shpallen fituesit e “NSP Open II – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana” turneu ndërkombëtar U18 Djem/Vajza i zhvilluar gjatë kësaj jave në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Fitues në kategorinë Djem/Singles u shpall Patrik Munkhammar nga Suadia dhe finalist Makar Krivoshchekov me rezultatin 7-5, 7-5. Fituese në kategorinë Vajza/Singles

Shpallen fituesit e “NSP Open II – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana” Read More »

NSP Open II – J60 ITF WTT Juniors Tirana, Rea Qinami kalon në raundin e dytë

Tenistja shqiptare Rea Qinami kalon në raundin e dytë të turneut ndërkombëtar “NSP Open II – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana”- U18, që po zhvillohet në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Rea mundi me rezultatin 6-2, 6-0 tenisten nga Polonia, Xhoanna Xhuli duke kaluar kështu në raundin e dytë

NSP Open II – J60 ITF WTT Juniors Tirana, Rea Qinami kalon në raundin e dytë Read More »

Gresi Bajri kalon në Gjysmëfinale të NSP Open – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana

Gresi Bajri kalon në Gjysmëfinale të turneut ndërkombëtar “NSP Open – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana” që po zhvillohet në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Gresi ka kaluar në gjysmëfinalen e Vajzave/Singles pas fitores në çerekfinale me rezultatin 6-3, 6-1 ndaj tenistes nga Serbia, Aleksandra Stevanovic. Në gjysmëfinale tenistja

Gresi Bajri kalon në Gjysmëfinale të NSP Open – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana Read More »

Gresi Bajri fituese në J30 Peja – Kosova Open 2023 – ITF Junior Tour Girls Doubles

Gresi Bajri fituese në J30 Peja – Kosova Open 2023 – ITF Junior Tour Girls Doubles. Dyshja Gresi Bajri me tenisten greke Alexandra Magia arrijnë të rrëmbejnë trofeun e Dysheve Vajza në këtë turneun botëror pas fitores në finale kundër dyshes Alexandra Panagiotidou dhe Lydia Panagiotidou nga Greqia. Urojmë për fitoren tenisten tonë të suksesshme

Gresi Bajri fituese në J30 Peja – Kosova Open 2023 – ITF Junior Tour Girls Doubles Read More »

Shkodra Open 2023, Gresi Bajri dhe Danial Spasov shpallen kampionë

Gresi Bajri dhe Danial Spasov shpallen kampionë të ITF World Tennis Tour Juniors ‘SHKODRA OPEN 2023’. Është përmbyllur turneu ndërkombëtar ITF World Tennis Tour Juniors ‘Shkodra Open 2023’ J30 Shkoder, i cili është zhvilluar gjatë datave 19-27 Gusht 2023.  Në finalen e vajzave në singles fituese doli Gresi Bajri nga Shkodra e cila mposhti tenisten

Shkodra Open 2023, Gresi Bajri dhe Danial Spasov shpallen kampionë Read More »

Historike, Gresi Bajri fituese e turneut botëror U18 “ITF J30 Nikshiq Trebjesa Open 2023”

Gresi Bajri shkruan historinë! Gresi Bajri shpallet fituese e turneut botëror U18 “ITF J30 Nikshiq Trebjesa Open 2023” që u zhvillua në Mal të Zi. Tenistja shqiptare arrin të marrë për herë të parë titullin fituese tek një turne i këtij kalibri, titull i pa fituar më parë nga ndonjë tenist shqiptar. Në finale të

Historike, Gresi Bajri fituese e turneut botëror U18 “ITF J30 Nikshiq Trebjesa Open 2023” Read More »

“Durrësi Tennis Plus Open” turneu i kategorisë U10, U14 dhe U18 në Durrës

Shpallen fituesit e turneut “Durrësi Tennis Plus Open” për kategorinë U10, U14 dhe U18 të zhvilluar këtë fundjavë, i organizuar nga FSHT dhe Tennis Plus Club. Kledi Gaba u shpall fitues në kategorinë U18 Djem pas fitores me rezultatin 6-4, 6-0 në finale ndaj Onix Shkurta. Në kategorinë U14 Djem fitues rezultoi Denis Gaba me

“Durrësi Tennis Plus Open” turneu i kategorisë U10, U14 dhe U18 në Durrës Read More »

“Tirana Open 2023 – ITF World Tennis Tour Juniors – J30” shpall fituesit

Shpërndahet trofetë për fituesit e turneut ndërkombëtar të kategorisë U18 Vajza dhe Djem “Tirana Open 2023 – ITF World Tennis Tour Juniors – J30”, në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Në këtë turne morën pjesë tenistë nga vende të ndryshme të botës si: Suedi, Australi, Francë, Brazil, Slloveni, Izrael, Britani e

“Tirana Open 2023 – ITF World Tennis Tour Juniors – J30” shpall fituesit Read More »

Winter Adriatic Cup – Rea Qinami, Salidin Rama, Angelina Radoman dhe Ares Ferhati fitues

Rea Qinami, Salidin Rama, Angelina Radoman dhe Ares Ferhati fitues të turneut “Winter Adriatic Cup U12 & U18” në Shkodër. Ka përfunduar me sukses turneu “Winter Adriatic Cup U12 & U18” , ku në kategorinë U12 Djem fitues u shpall Ares Ferhati pas finales me rezultat 7-5, 6-4 ndaj Arbër Dano. Në kategorinë U12 Vajza

Winter Adriatic Cup – Rea Qinami, Salidin Rama, Angelina Radoman dhe Ares Ferhati fitues Read More »