Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Shpallen fituesit e turneut ndërkombëtar U14 “Tirana Open” Tennis Europe Junior Tour

, i organizuar nga Tennis Europe dhe Federata Shqiptare e Tenisit, në Qendrën Kombëtare të Tenisit në Tiranë “National Sport Park”.

Fitues në kategorinë Djem Singles u shpall Giovanni Conigliaro nga Italia ndaj hungarezit Bercel Sandor TAKACS me rezultat 5-0, Tërhequr.
Fituese në kategorinë Vajza Singles doli Tamina KOCHTA nga Gjermania ndaj një tjetër tenisteje gjermane, Lavinia Maria NITZSCHE me rezultatin 6-4, 6-0.
Ne kategorinë Djem Doubles fitues dolën Gabriel JALOUNEIX nga Franca dhe Constantin NEUBAUER nga Austria me rezultat 6-1,6-1 ndaj dyshes Vuk KRSTAJIC nga Mali i Zi dhe Mikhail MICHSHENKO nga Kazakistani.
Ndërsa në kategorinë Vajza Doubles fituese rezultuan Tamina KOCHTA nga Gjermania dhe Solomia PYNDA nga Ukraina ndaj Stasa BULATOVIC nga Mali i Zi dhe Simona CUCU nga Rumania me rezultatin 6-3, 7-5.
I urojmë fat të gjithë tenistëve!
Ndaje me miq