Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Përfundoi me sukses turneu ndërkombëtar Senior “Shkodra Master ITF Tournament”

Përfundoi me sukses turneu ndërkombëtar për Senior “Shkodra Master ITF Tournament” në qytetin e Shkodrës.
Fitues në kategorinë Meshkuj +60 u shpall Shpëtim Hoxha nga Shqipëria me rezultatin 5-7, 7-5, 10-12 pasi mundi në finale Mejdi Rexhepin nga Kosova.
Fitues në kategorinë Meshkuj +50 u shpall Peter Kos nga Sllovenia, pasi fitoi në finale me rezultatin 6-1, 3-6, 7-6 (6) ndaj Andrian Bleta nga Shqipëria.
Sebastian Sorg nga Gjermania u shpall fitues në kategorinë Meshkuj +40 pasi mundi me me rezultatin 6-1, 6-1 Boris Mijovic nga Mali i Zi.
Në kategorinë Meshkuj +30 fitues u shpall Genci Çakshiri nga Shqipëria me rezultatin 6-1, 6-2 ndaj Redi Dabulla nga Shqipëria.
Ndërsa në kategorinë Femra +30 fituese u shpall Elonia Gjata nga Shqipëria pasi mundi në finale Vesa Islamin nga Kosova me rezultat 6-4, 6-3.
Në kartegorinë +40 Mixed Doubles fitues dolën dyshja Andrian Bleta dhe Anila Kaloci kundër Bledi Bilali dhe Xheni Cani me rezultatin 6-3, 6-3.
Në kategorinë +50 Doubles Meshkuj fitues u shpallën Shkëlzen Domi dhe Gëzim Galiqi, pasi mundën në finale me rezultatin 6-3, 6-2 dyshen Andi Bilali dhe Dritan Kruja.
Ky turne u zhvillua në kompleksin Adriatic Tennis Park nën drejtimin e kryegjyqtarit Çetin Kesici dhe drejtorit të turneut Kliti Hoti.
I urojmë tenistët fitues dhe suksese të gjithë tenistëve pjesëmarrës!
Ndaje me miq