Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

turne

“Durrësi Tennis Plus Open” turneu i kategorisë U10, U14 dhe U18 në Durrës

Shpallen fituesit e turneut “Durrësi Tennis Plus Open” për kategorinë U10, U14 dhe U18 të zhvilluar këtë fundjavë, i organizuar nga FSHT dhe Tennis Plus Club. Kledi Gaba u shpall fitues në kategorinë U18 Djem pas fitores me rezultatin 6-4, 6-0 në finale ndaj Onix Shkurta. Në kategorinë U14 Djem fitues rezultoi Denis Gaba me …

“Durrësi Tennis Plus Open” turneu i kategorisë U10, U14 dhe U18 në Durrës Read More »

Turneu “NSP Junior” shpall fituesit

Ka përfunduar me sukses këtë fundjavë turneu “NSP Junior” për kategoritë ROG, U10, U12 dhe U14 Vajza dhe Djem në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park”, Tiranë. Fitues i kategorisë U14 Djem u shpall Denis Gaba pas finales me Alex Priftin me rezultatin 6-2, 6-2. Enki Hyseni u shpall fituese në kategorinë U14 Vajza …

Turneu “NSP Junior” shpall fituesit Read More »

Përfundoi me sukses turneu ndërkombëtar Senior “Shkodra Master ITF Tournament”

Përfundoi me sukses turneu ndërkombëtar për Senior “Shkodra Master ITF Tournament” në qytetin e Shkodrës. Fitues në kategorinë Meshkuj +60 u shpall Shpëtim Hoxha nga Shqipëria me rezultatin 5-7, 7-5, 10-12 pasi mundi në finale Mejdi Rexhepin nga Kosova. Fitues në kategorinë Meshkuj +50 u shpall Peter Kos nga Sllovenia, pasi fitoi në finale me …

Përfundoi me sukses turneu ndërkombëtar Senior “Shkodra Master ITF Tournament” Read More »