Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

BJK Cup // Kristal Dule dhe Rea Qinami fitojnë në përballjen doubles

Kristal DULE dhe Rea QINAMI fitojnë me rezultatin 2-6, 6-4, 6-1 përballjen doubles ndaj dyshes Donika BASHOTA dhe Forta MORINA të Kosovës.
Kjo ishte një nga 3 ndeshjet e ekipit shqiptar ndaj ekipit kosovar në Kampionatin Botëror “BILLIE JEAN KING CUP” në Shkup të Maqedonisë së Veriut, përballje e cila u mbyll me rezultatin 2-1 për Kosovën.
Ditën e parë të ndeshjeve të këtij kampionati, ekipi ynë fitoi si shkak i skualifikimi të ekipit të Namibisë, ndërsa nesër vajzat e ekipit kombëtar shqiptar do të përballen ndaj ekipit të Kenias në orën 10:00.
I urojmë fat dhe sukses tenisteve tona!