Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

skopje

Skopje Open U14 2023, Alex Prifti arrin në çerekfinale

Alex Prifti arrin në çerekfinale Djem/Doubles në turneun ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “Skopje Open U14 2023” që po zhvillohet në Shkup, Maqedoni e Veriut. Alex së bashku me bashkëlojtarin nga Çekia Filip Majer do të ndeshen në çerekfinale Djem/Doubles ndaj dyshes kundërshtare Alexander Figurovskiy dhe Mihailo Topic nga Serbia, pas fitores me dyshen maqedonase …

Skopje Open U14 2023, Alex Prifti arrin në çerekfinale Read More »

Skopje Open U14 2023, Alex Prifti fiton ndeshjen e raundit të dytë

Alex Prifti fiton ndeshjen e raundit të dytë në turneun ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour “Skopje Open U14 2023” që po zhvillohet në Shkup, Maqedoni e Veriut. Alex Prifti fitoi me rezultatin 6-2, 6-1 ndaj kundërshtarit maqedonas Darijan Panovski. I urojmë suksese në vijim tenistit tonë!

Billie Jean King Cup 2023 Group III / Ekipi shqiptar i vajzave mund ekipin e Islandës

Ekipi shqiptar i vajzave mundi sot ekipin e Islandës me rezultatin 3-0 në përballjen e rradhës në kampionatin botëror ekipor për femra që po zhvillohet në Shkup të Maqedonisë së Veriut. Kristal Dule arriti të fitojë ndeshjen e parë Singles me rezultatin 6-3, 6-0 ndaj Anna Soffia Gronholm, pasuar kjo me fitore nga Gresi Bajri …

Billie Jean King Cup 2023 Group III / Ekipi shqiptar i vajzave mund ekipin e Islandës Read More »

Përgatitja BJKC 2023 – Ekipi kombëtar i vajzave grumbullohet në Ulqin të Malit të Zi

Ekipi kombëtar i vajzave shqiptare të kategorisë së të rriturave është grumbulluar në Ulqin të Malit të Zi, në Klubin e Tenisit “Bellevue” ku do të stërvitet për 2 javë rresht si parapërgatitje për pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror Ekipor të Femrave “Billie Jean King Cup by Gainbridge Europe Group III” që do të zhvillohet në …

Përgatitja BJKC 2023 – Ekipi kombëtar i vajzave grumbullohet në Ulqin të Malit të Zi Read More »

BJK Cup // Kristal Dule dhe Rea Qinami fitojnë në përballjen doubles

Kristal DULE dhe Rea QINAMI fitojnë me rezultatin 2-6, 6-4, 6-1 përballjen doubles ndaj dyshes Donika BASHOTA dhe Forta MORINA të Kosovës. Kjo ishte një nga 3 ndeshjet e ekipit shqiptar ndaj ekipit kosovar në Kampionatin Botëror “BILLIE JEAN KING CUP” në Shkup të Maqedonisë së Veriut, përballje e cila u mbyll me rezultatin 2-1 …

BJK Cup // Kristal Dule dhe Rea Qinami fitojnë në përballjen doubles Read More »

Ares Ferhati, Anjel Hoxha dhe Alex Prifti fitues në “CHERRY CUP SKOPJE 2021”

Në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, u zhvillua turneu ndërkombëtar “CHERRY CUP SKOPJE 2021”. Në këtë turne morën pjesë rreth 150 fëmijë nga Maqedonia e Veriut, Austria, Bosnje Herzegovina, Kosova, Serbia dhe Shqipëria. Tenistët e vegjël, Ares Ferhati, Anjel Hoxha dhe Alex Prifti bënë një paraqitje mjaft të mirë duke triumfuar si fitues në kategoritë përkatëse, …

Ares Ferhati, Anjel Hoxha dhe Alex Prifti fitues në “CHERRY CUP SKOPJE 2021” Read More »