Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

J30 Peja Open 2023, Rea Qinami kalon në Çerekfinale

Rea Qinami kalon në Çerekfinale Vajza/Doubles të turneut ndërkombëtar ITF World Tennis Tour Juniors “J30 Peja Open 2023” që po zhvillohet në Kosovë.
Tenistja shqiptare Rea Qinami së bashku me bashkëlojtaren nga Kosova, Forta Morina arritën të mposhtin dyshen gjermane Daria Barsukov dhe Lina Vor. 🎾
I urojmë shumë suksese në vazhdim sot çerekfinale të këtij turneu ndërkombëtar!