Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

kledi gaba

“Korça Tournament” Fitues: 3 Gaba, Sulovari, Ferhati, Dano dhe Larti

“Korça Tournament” ishte turneu i rradhës i organizuar nga klubi i tenisit “Tenis Korça” në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Tenisit. Fitues në kategorinë U16 Meshkuj u shpall Denis Gaba pas finales me rezultatin 7-5, 7-5 ndaj Kledi Gaba. Në kategorinë U16 Vajza fituese u shpall Ariel Sulovari në finale me Kontaktsi Evdoxia nga Greqia me rezultatin 6-3, 6-4. Në kategorinë U12 Djem fitues u shpall Ares Ferhati dhe në U12 Vajza fituese rezultoi Ola Dano. Ndërsa në kategorinë U10 Djem fitues doli Jonis Gaba dhe në kategorinë U10 Vajza fituese u shpall Irina Larti.  I urojmë shumë suksese në vijim të gjithë tenistëve që u angazhuan në këtë turne të bukur.

“Korça Tournament” Fitues: 3 Gaba, Sulovari, Ferhati, Dano dhe Larti Read More »

Kledi Gaba fitues i “Korça Tournament” për kategorinë U18.

Kledi Gaba rrëmben trofeun e këtij turneu pas fitores në finale ndaj Dhimitri Mindili me rezultatin 6-2, 6-2. Në kategorinë ROG fitues për Vajza u shpall Deborah Treska pasi mundi me rezultatin 4-0, 4-2 tenisten Irina Larti ndërsa për ROG Djem rezultoi fitues Jonis Gaba pas finales me rezultat 4-1, 5-4 ndaj Majk Qeramixhi. Ky turne i suksesshëm u realizua nën drejtimin e Ervin Rota dhe shoqatës “Korça Tenis” në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Tenisit. Urime fituesve dhe suksese të mëtejshme të gjithë tenistëve pjesëmarrës!

Kledi Gaba fitues i “Korça Tournament” për kategorinë U18. Read More »

“NATIONAL SPORT PARK OPEN – J5 Tirana ITF Junior Tour” në Tiranë

Po zhvillohet turneu botëror “NATIONAL SPORT PARK OPEN – J5 Tirana ITF Junior Tour” në Qendrën Kombëtare të Tenisit në Tiranë. Rreth 250 lojtarë nga vende të ndryshme të botës si Belgjikë, Australi, SHBA, Kanada, Brazil, Côte d’Ivoire, Suedi, Britani e Madhe etj. janë të përfshirë në këtë turne botëror. Gjithashtu, Gresi Bajri, Kledi Gaba, Regi Halili, Valentina Merku, Rea Qinami janë tenistë shqiptarë që marrin pjesë në “NATIONAL SPORT PARK OPEN – J5 Tirana ITF Junior Tour”.

“NATIONAL SPORT PARK OPEN – J5 Tirana ITF Junior Tour” në Tiranë Read More »