Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

greece

Ekipi kombëtar U12 në “Ptolemaida Junior”, Greqi

Ekipi kombëtar U12 ndodhet në Ptolemaida të Greqisë ku merr pjesë në turneun ndërkombëtar “Ptolemaida Junior”. Në përballjet e para janë arritur disa fitore nga tenistët shqiptarë ku përmendim: Anjel Hoxha fiton ndaj Aikaterini-Lidia Fiska me rezultatin 6-1, 6-0. Ares Ferhati fiton me rezultatin 6-4, 7-6 ndaj Rigas Karaiskos-Karatzios nga Greqia, po ashtu Ares Ferhati fiton ndaj Georgis Lampakis nga Greqia me rezultatin 6-3, 3-6, 10-6. Arbër Dano fiton me rezultatin 6-4, 6-3 ndaj Konstantinos Gatsis nga Greqia. I urojmë shumë suksese në vijim ekipit tonë të tenistëve junior U12 në Greqi.

Ekipi kombëtar U12 në “Ptolemaida Junior”, Greqi Read More »

Alex Prifti, fitorja e parë në Greqi “Ptolemaida Juniors – Tennis Europe”

Alex Prifti, fitorja e parë e ekipit kombëtar shqiptar në turneun ndërkombëtar në Greqi “Ptolemaida Juniors – Tennis Europe”. Alex Prifti fitoi me rezultatin 7-5, 6-4, 14-12 ndaj rivalit të tij Efthimis Tzimas pas një ndeshje të fortë dhe plot emocion. I urojmë suksese Alex në vijim! Pjesëmarrës në këtë turne për kategorinë U12 janë tenistët shqiptarë: Anjel Hoxha, Enki Hyseni, Alex Prifti, Ares Ferhati, Ditan Mulliqi dhe Arbër Dano nën shoqërimin e trajneres Elda Vukatana.

Alex Prifti, fitorja e parë në Greqi “Ptolemaida Juniors – Tennis Europe” Read More »