Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Gresi BAJRI finaliste e kampionatit ndërkombëtar “AVA Cup – Tennis Europe – U16”, në Tiranë

Gresi mposht me rezultatin 6-1, 7-5 lojtaren Yelyzaveta CHAINKOVA nga Ukraina  në një ndeshje tejet të fortë dhe plot emocion.
Kjo fitore e çon lojtaren shqiptare në finalen për kategorinë “Girls Singles 16 Main Draw” ku do të përballet me Aleksandra STEVANOVIC nga Serbia ditë e nesërme.
(Shtator 2021)
Ndaje me miq