Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

usa

NCCA – Kristal Dule bëhet tenistja e parë femër përfaqësuese e “NC Wesleyan Women’s Sports”

Tenistja e talentuar shqiptare Kristal Dule bëhet tenistja e parë femër e përzgjedhur ndonjëherë si përfaqësuese e “NC Wesleyan Women’s Sports” për të konkurruar në Kampionatin Kombëtar Individual të NCAA në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. I urojmë shumë fat tenistes sonë dhe na bën vërtetë krenar me arritjet e saj edhe përtej oqeanit. Suksese Kristal!

NCCA – Kristal Dule bëhet tenistja e parë femër përfaqësuese e “NC Wesleyan Women’s Sports” Read More »

Kristal Dule në finale të “ITA SOUTH REGIONAL CHAMPIONSHIPS” SHBA.

Lojtarja e kombëtares shqiptare Kristal Dule ka vazhduar suksesin në sportin e tenisit në Ligën midis Universiteteve ne SHBA. Në këtë ligë luajnë shumë nga lojtarët më profesionistë të tenisit në botë ku ndërmjet tyre edhe perfaqësuesja jonë e kombëtares. Së fundi në “ITA SOUTH REGIONAL CHAMPIONSHIPS” lojtarja shqiptare Kristal Dule arriti në finale me disa fitore që nga roundi i parë deri në finale. Në roundin e parë arriti të fitojë 6-0 6-0 lehtësisht. Në roundin e dytë, Kristal fitoi përsëri thellë, me rezultatin 6-0 6-1. Edhe në gjysmëfinale lojtarja shqiptare Kristal Dule fitoi me sukses 4-6 7-6 ( 3) 7/6 ( 5). Ndërsa në finale pavarësisht një loje shumë të fortë dhe të ngushtë në çdo game, ajo u mund me rezultatin 5-7 2-6. (Tetor 2021)

Kristal Dule në finale të “ITA SOUTH REGIONAL CHAMPIONSHIPS” SHBA. Read More »