Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

MaksPrifti

“Durrësi Cup” shpall fituesit për kategoritë U12 dhe U16 Vajza/Djem

“Durrësi Cup” shpall fituesit për kategoritë U12 dhe U16 Vajza/Djem. Ky ishte turneu i rradhës i zhvilluar si bashkëpunim i FSHT me Tennis Plus Club në qytetin e Durrësit. Denis Gaba u shpall fitues me rezultatin 7-5, 6-4 dhe finalist Kledi Gaba në kategorinë U16 Djem. Anjel Hoxha fituese me rezultatin 7-5, 6-0 ndaj finalistes …

“Durrësi Cup” shpall fituesit për kategoritë U12 dhe U16 Vajza/Djem Read More »

Kledi Gaba fitues i turneut “Tennis Plus – Durrësi Open”

“Tennis Plus – Durrësi Open” ishte turneu i mbyllur me sukses këtë fundjavë në qytetin e Durrësit për kategorinë U18. Kledi Gaba u shpall fitues i këtij turneu pas fitores në finale ndaj Onix Shkurta me rezultatin 6-2, 6-2. I urojmë suksese të tjera në vazhdim të gjithë tenistëve pjesëmarrës!