Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

ArlisMuka

Kledi Gaba fitues i turneut “Tennis Plus – Durrësi Open”

“Tennis Plus – Durrësi Open” ishte turneu i mbyllur me sukses këtë fundjavë në qytetin e Durrësit për kategorinë U18. Kledi Gaba u shpall fitues i këtij turneu pas fitores në finale ndaj Onix Shkurta me rezultatin 6-2, 6-2. I urojmë suksese të tjera në vazhdim të gjithë tenistëve pjesëmarrës!

“Shkodra Indoor 2022 – U12 & U16”

Përfundoi me sukses turneu “Shkodra Indoor 2022 – U12 & U16”, i organizuar nga Shkodra Tennis Club në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Tenisit në ambjentet e Adriatic Tennis Park në Shkodër. Në kategorinë U12 Djem fitues shpallet Alen Katana dhe finalist Ares Ferhati, ndërsa në kategorinë U12 Vajza, fituese rezulton Enki Hyseni dhe finaliste …

“Shkodra Indoor 2022 – U12 & U16” Read More »