Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

Ekipi kombëtar U12 në turneun ndërkombëtar në Ulqin

Ekipi kombëtar U12 ndodhet në Ulqin në turneun ndërkombëtar “Bellevue Cup U12 – Tennis Europe” që po zhvillohet gjatë kësaj jave.
Ekipi shqiptar përbëhet nga: Glora Bushati, Ares Ferhati, Anjel Hoxha, Rejna Salihi dhe Reisi Sukaj.
Ares Ferhati ka fituar 2 ndeshjet e para të këtij turneu, ku së fundi ka mundur me rezultatin 6-1, 6-3 kundërshtarin e tij nga Serbia, Alexa Stevic.
Reisi Sukaj ka fituar ndaj Amela Sina nga Kosova me rezultatin 6-3, 6-0.
I urojmë suksese të mëtejshme ekipit tonë!