Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

j60

Gresi Bajri arrin në Gjysmëfinale të “J60 PODGORICA OPEN 2024”

Tenistja shqiptare ka arritur në gjysmëfinale të turneut botëror ITF World Tennis Tour Juniors “J60 PODGORICA OPEN 2024” që po zhvillohet këtë javë në Ulqin të Malit të Zi. Gresi Bajri mundi në çerekfinale tenisten Aleksandra Stevanovic nga Serbia me rezultatin 3-6, 7-6(4), 6-1 pas një ndeshje të fortë dhe plot emocione. Në gjysmëfinale tenistja e talentuar Gresi Bajri do të ndeshet me tenisten Dusica Popovski në rrugëtimin drejt fitores. I urojmë suksese Gresit dhe bravo e madhe për arritjet e deritanishme në çdo turne botëror!

Gresi Bajri arrin në Gjysmëfinale të “J60 PODGORICA OPEN 2024” Read More »

NSP Open II – J60 ITF WTT Juniors Tirana, Rea Qinami kalon në raundin e dytë

Tenistja shqiptare Rea Qinami kalon në raundin e dytë të turneut ndërkombëtar “NSP Open II – J60 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana”- U18, që po zhvillohet në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë. Rea mundi me rezultatin 6-2, 6-0 tenisten nga Polonia, Xhoanna Xhuli duke kaluar kështu në raundin e dytë në Vajza/Singles. I urojmë suksese në vijim!

NSP Open II – J60 ITF WTT Juniors Tirana, Rea Qinami kalon në raundin e dytë Read More »