Federata Shqiptare e Tenisit

info@albaniantennis.com

NSP Open – J30 ITF, Gresi Bajri dhe Rea Qinami kalojnë roundin e parë

Gresi Bajri dhe Rea Qinami kalojnë roundin e parë në turneun ndërkombëtar “NSP Open – J30 ITF World Tennis Tour Juniors Tirana” i kategorisë U18 Djem/Vajza që po zhvillohet në në Qendrën Kombëtare të Tenisit “National Sport Park” në Tiranë.
Gresi Bajri mundi me rezultatin 6-1, 6-4 tenisten maqedonase Ivana Milkova.
Rea Qinami mundi me rezultatin 6-2, 6-4 tenisten Dorien Kappetijn nga Belgjika.
I urojmë suksese në vazhdim tenisteve shqiptare!